(Musta) Kävin hiukan lukaisemassa ihmisen ns. ajatuksia ja erotin sieltä huminan joukosta valitettavan tutun sanan, arvaatte: eläinlääkäri… Aavistin, ettei sana liity herra Harmaaseen, joten kipaisin äkkiä ihmisen viereen yöpetiin nukkumaan. Viime yönä nimittäin unohin! Vai oisko ollut, että rupes se Nutriplussa-tarjoilu nyppimään? No, lopputulos sama, eli nukuin omassa kopassa koko yön. Ei ollu hyvä idea. EI OLLU! Heti se rupee manaamaan vetskuja!
Mainokset
Friede ja Figo
/ huhtikuu 14, 2013Voi Musta! Nuku vaan ihmisen vieressä. Ja syö kunnolla. Vetskuhommat ei oo hyvä.
Mutta jos sitten joudutkin V-paikkaan, tsemppiä kamalasti! Mekin joudutaan (molemmat!) kohta. Samojen ongelmien edessä ollaan kaikki.
TykkääTykkää
Taru
/ huhtikuu 14, 2013Onou! Olisi se kyllä tosi kiva, jos se ruoka maittaisi niin siellä V-paikassa tarvitisi käydä kuin tosi harvoin ja silloinkin vaan saamassa kehuja. Josko tänään ne raksut maistuisi paremmilta kuin eilen?
TykkääTykkää
Harmaa
/ huhtikuu 14, 2013Tommosta närppimistähän se on. Miten joku voi elää nuin vähällä ruualla?! En kyllä ottais Nutriplussaa aamulla ja illalla, jos oikee ruoka on vaihtoehto…
TykkääTykkää
Sulo
/ huhtikuu 14, 2013Mulla on päinvastainen probleemi. Tekee mieli syödä ja kerjään ja komennan hela tiden. MIKSI nämä ravintoasiat ovat niin hankalia?! Miksei vaan saa olla ja elää kuten haluaa?! Inhoan lääkäriä!!!!
TykkääTykkää
Musta
/ huhtikuu 14, 2013Voi Sulo. Kaikki me inhotaan lääkäriin menemistä… Kuunetelen ihmisen ajatuksii edelleen. Kyllä siellä jotain V:llä alkavaa pörrää, mut oon kyllä syönyt jotain tänään ja illalla tulee taas sitä nutriplussaa.
TykkääTykkää
Blackie Kahden Naisen Loukussa
/ huhtikuu 14, 2013Hei, voi teidän kaikkien kanssa, ei ole kylllä ravintoasiat aina helppoja, ihmisilläkin, nekin kun ”nutraa” ! Mut jospa se siitä kun kevät ja kärpäset tuloo, alkais teillä ruoatkin maistumaan? Toivotaan niin! Tsemppiä!
-Helena ja Blackie Kahden Naisen Loukusta-
TykkääTykkää